Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10548202



*

nr 1054 8202


Lars Jonsson

(f. 1952), Sverige


Färglitografi, Lars Jonsson, 126/366, Skata i vinterlandskap, bladets mått: 27x36


Lars Jonsson, svensk bildkonstnär född 1952, .

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 september 2016
kl 19:07:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/8 17:54:22 1      1.000 kr
31/8 18:29:55 2      1.100 kr
5/9 18:57:04 3      2.200 kr
5/9 19:00:49 4      1.600 kr
5/9 19:00:49 3      1.700 kr (Budbetjänt)
5/9 19:01:14 4      1.900 kr
5/9 19:01:14 3      2.000 kr (Budbetjänt)
5/9 19:02:16 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Lars Jonsson

Lars Jonsson, svensk bildkonstnär född 1952, .

Läs mer om Lars Jonsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars jonsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr